Csire Géza „paq chair” névre keresztelt fotelágya világszerte nagy visszhangot keltett idén áprilisban, amikor a BBDM Design Management-tel együttműködve piacra dobták ezt a design terméket. A karácsony közeledtével melegség tölti el a szívünket, mivel a paq chair csupán bő fél év alatt nagy utat járt be: bár több magyar bútortervező ötleteit értékelik nemzetközi versenyeken és kiállításokon, megszületett a recept arra, hogy ezek az ötletek termékként üzleti sikereket is elérhessenek a nemzetközi porondon.
“Paq chair, azaz szivacsmatracból fotelágy egy másfél méteres cipzár segítségével, húsz másodperc leforgása alatt. Pontosan ennyi idő kell ahhoz, hogy egy rendetlen ágyból gyönyörű, cseppformájú fotelt varázsoljunk.” A termékkel a magyar sajtón kívül számos nemzetközi szaklap és internetes oldal is foglalkozott Japántól Brazíliáig, novemberben pedig a TEDxYouth@Budapest rendezvényén maga a tervező mesélte el, hogy a gyűrött kis matraca hogyan is vált világszerte ismert és elismert termékké.
A paq chair pár hónap alatt bejárta a fél világot: a Budapesti Műszaki Egyetem Odooproject csapatával sikeresen szerepelt Madridban a Solar Decathlon Europe nemzetközi innovációs versenyén, ahol a csapat a Belsőépítészeti Különdíj dicséretében is részesült; a fotelágyat meghívták a 100% Design Szingapúrra kiállítani; a TEDx Los Angeles-i képviselete beválogatta állandó kollekciójába és így lehetővé tette a konferenciák résztvevőinek, hogy paq chair-ből hallgassák az előadásokat; valamint az egyik legnagyobb, az ötmillió aktív vásárlóval rendelkező amerikai Fab.com is belistázta a terméket.
2012. meghozta a sikert a paq chair számára, ám a sikertörténetnek még nincs vége: habár mostanra közel egy tucat országban már rendelkezik a paq chair viszonteladókkal – Európa-szerte és a kontinensen kívül is –, ígéretes tárgyalások folynak arról, hogy a jövő év első felében néhány távolabbi országban meginduljon a paq chair-ek gyártása licensz alapján.
A sikeres dolgok mindig valami új felé mutatnak, túl vannak a szokásoson, a siker első lépése mindig valami újat tanulni, felfedezni, az ismeretlenbe merészkedni. Ezt az utat kezdte el bejárni Csire Géza és a BBDM. Ez az együttműködés két újabb, hasonlóan szokatlan, de szerethető design projektet tervez bemutatni jövőre, hogy 2013. karácsonya is megannyi sikert hozzon a magyar design számára